TRIP TO BUXTON

by - September 28, 2020

Před týdnem jsme se s přítelem vydali na výlet do lázeňského městečka Buxton, asi hodinu vlakem od Manchesteru. Ti z vás co mě sledují na Instagramu, to už mohli vidět tam, ale říkala jsem si, že udělám i článek. 

Prvně jsme se rozhodli navštívit Pavilion Gardens, což je krásný park hned v centru města. Pak jsme pokračovali na Solomon's Temple, což byl docela výšlap, ale stálo to za to. 

Na konec jsem si vymyslela, že chci do vesničky Harpur Hill, do které můžete buď dojet taxíkem a nebo cca 30 min. chůze. A proč jsem tam tak chtěla? Na Instagramu jsem si našla fotky nádherně tyrkysového lomu, který se nachází právě tady. Místní ovšem nesnáší když tam turisti chodí, protože tam dělají bordel a další věc je, že voda je toxická. Harpur Hill lom sice vypadá lákavě, ale tato voda má PH silné podobně jako bělidlo. Lom byl během druhé světové války využíván královským letectvem jako sklad chemických zbraní a teď do něj lidi hází součástky od aut a podobně. Vzhledem k tomu, že se tam teď během pandemie začalo sjíždět hodně lidí, tak město pravidelně barví vodu na černo, aby nelákala turisty, my měli štěstí a mohli jsme udělat nějaké fotky, jelikož voda se po nějaké době opět vrátí ke své zářivé barvě. 

__________________________________________________________________________________

A week ago me and my boyfriend went for a trip to the spa town called Buxton, about an hour by train from Manchester. Those of you who follow me on Instagram could already see it there, but I thought I would do an article as well. 

First we decided to visit the Pavilion Gardens, which is a beautiful park right in the city center. Then we continued to Solomon's Temple, which was quite a hike, but it was worth it.

In the end, I figured out that I wanted to go to the village called Harpur Hill, where you can either take a taxi or about 30 minutes walk. And why did I want to go there? On Instagram I found photos of a beautiful turquoise quarry, which is located right here. However, the locals hate it when tourists go there, because they make a mess there and another thing is that the water is toxic. Harpur Hill quarry looks tempting, but this water has a strong PH similar to bleach. The quarry was used by the Royal Air Force during World War II as a warehouse for chemical weapons, and now people throw a lot of mess in there. Since a lot of people have started coming there now during the pandemic, the city regularly color the water black so it doesn't attract tourists, we were lucky and could take some photos, as the water was turquoise.


You May Also Like

1 komentářů

  1. Jeee, tam to vypadá nádherně! A tobě to sekne, skvělé fotky. :)

    ReplyDelete