RIPPED JEANS

by - November 04, 2018

Dneska mám volno a je to docela vtipné, protože včera jsem přišla v 6 z práce a spala jsem až do dneška do 12, haha no vůbec nevím jak se mi to povedlo. Zima mi až tolik nevadí, ale co mi vadí je, že je hrozně brzo tma. Rozhodnu se ve čtyři odpoledne udělat nějaké fotky a už je skoro tma, což není úplně ideální. Dnešní outfit se skládá z mých oblíbených kousků a to jsou džíny z Missguided, které mám už delší dobu, super teplý kožíšek a semišové boty. Jako detail jsem zvolila Moschino pásek, který se hodí snad ke všemu. 

Today I have a day off and it's quite funny because yesterday I came home from work at 6 pm and I slept until 12 pm today, haha. I don't mind winter but what I don't like is that it's dark too early. I decide to take some photos at 4 pm and it's almost dark, which is not ideal. Today's outfit consists one of my favorite pieces from my wardrobe. Ripped jeans from Missguided, warm coat and suede boots. Like a detail I wear Moschino belt which I love so much./ coat Ichi / jeans Missguided / top Lotd.com / boots Zalando / belt Moschino / 

You May Also Like

16 komentářů

 1. Great post, dear, you're such a beautiful girl. Like your blog, too. <3

  I'm following you. :) This is my blog and the new blog post, you can check. Also, it would mean a lot to me - a little support by following me back! ;)

  New blog post: K R I N K A

  Instagram: xan_dr_a

  Kisses!

  ReplyDelete
 2. You look extremely attractive in your stressed blue denim jeans form Missguided and black top from Lotd.

  https://full-brief-panties.blogspot.com/2018/10/last-minute-halloween-excuse-post-with.html

  ReplyDelete