AUTUMNAL OUTFIT

by - October 06, 2019

Tak a máme tu zase outfit! Tentokrát už pěkně podzimní, protože už je pěkná kosa. Už možná víte, že miluji kožíšky. Tenhle jsem si objednala z Asosu a myslím si, že je takovým super basic kouskem na podzim a zimu. Ladila jsem ho s černým svetříkem za Zary a ripped džínama z Femmeluxefinery. Boty jsem si vybrala moje momentálně neoblíbenější biker boots, které jsem si koupila v Pardubicích, když jsem byla u mamky. 

Here we go again with outfit post! This time with proper autumnal outfit because it started to be so cold! If you follow my blog for a long time you may know that I love faux fur coats. I ordered this one from Asos and I think it's a great basic coat for autumn and winter. I decided to wear it with this roll neck jumper from Zara and ripped jeans from Femmeluxefinery. Like the last I am wearing this amazing biker boots which I bought in my home town when I visited my mum.

/ Coat Asos / sweater Zara / jeans femmeluxefinery.co.uk / bag Tessuti / belt Gucci /

You May Also Like

1 komentářů

  1. Krásny outfit, mne sa veľmi páči keď ma žena roztrhané nohavice a má takú hnedšiu pokožku. Krásne to ukáže :) Asi si budem musieť už nejaké nájsť aj ja :D

    ZABUDNUTÉ DETSTVO

    ReplyDelete