LITTLE UPDATE + OUTFIT

by - September 22, 2019

Ve středu jsme se vrátili z Česka, ale moc se nám upřímně nechtělo. Vždycky je to trochu hektické, jelikož se snažím vidět co nejvíce kamarádů, navštívit zubaře a doktory, protože těm v UK moc nevěřím no a v neposlední řadě strávit čas s rodinou. Vyřídila jsem si ale vše potřebné a už mám i termín operace, takže za měsíc poletíme znovu.

V tomhle článku bych vám ráda ukázala svůj outfit, který jsem na sobě měla jeden ze dnů v Praze. Je celkem jednoduchý a v mojí nejoblíbenější barvě - černé, haha. Topík je ze Zary a mohli jste si všimnout, že tyhle průhledné rukávy jsou teď hodně trendy. Dále mám na sobě svoje oblíbené džíny a pásek také ze Zary. 

On Wednesday we came back from Czech Republic, but we didn't really wanted to be honest. It's always a bit hectic because I am trying to see as many friends as possible, visit dentist and all doctors because I prefer to do that in my country over England. I also spent some time with my family. I've done all what I needed and I have a date of my surgery as well so next month we will fly again which is exciting. 

In this post I just wanted to show you my outfit what I was wearing one day in the Prague. It's pretty simple and in my favorite color - black, haha. This top is from Zara and you could notice that tops with organza sleeves are very trendy at this moment. I am also wearing jeans with ripped knees and belt which is also from Zara. 
/ top, belt Zara / Jeans Femmeluxefinery / bag Gucci / 

You May Also Like

2 komentářů

  1. Best wishes for a successful surgery with quick and pain-free recovery. You look fabulous in your travel and outfit fashion photos above! The black Zara top and stressed black FemmeLuxeFinery jeans look great together being modelled by you! Great photos!

    my blog
    my YouTube
    my Twitter

    ReplyDelete