SUNSET BY AUSTRALASIA LAUNCH VIP PARTY

by - August 13, 2018

V pátek jsem byla pozvána na akci od místního baru/restaurace. Mají nádhernou terasu a krom výborných koktejlů mají i jídlo a to hlavně mořské plody a sushi. Všimla jsem si, že dělají i afternoon tea, což bych ráda vyzkoušela, protože miluji sladké. Bar je v centru Manchesteru a pokud sem někdy zavítáte, tak určitě zajděte. Pokud vás zajímá více, tak tady máte jejich stránky sunset.uk.com a nezapomeňte se mrknout i na Instagram! My jsem s kamarádkou vyzkoušely pár koktejlů, tak se mrkněte na fotky a dejte mi vědět jaký vás zaujal nejvíc!

On Friday I was invited to an event from the local bar / restaurant. They have a beautiful terrace and tasty cocktails. They also have food, especially seafood and sushi. I noticed that they are also doing afternoon tea, which I would like to try because I love sweets. The bar is in the center of Manchester and if you are from Manchester or plan to visit you will definitely have to go. If you are interested in more here you have their site sunset.uk.com and do not forget to check out Instagram! I've had a couple of cocktails with my friend, so check out the photos and let me know which one you like the most!

Cherry Chocolate Sour / my fav Pina Colada 
Pineapple & Coconut Mojito / Green Apple Martiny
Tiramisu Espresso Martiny / Tropical Punchoutfit
/ top Zaful / pants lilylulufashion.com / bag Zara / heels H&M / 

Sleva na lilylulufashion.com 15% s kódem LEONAM15

Use discount code LEONAM15 to get 15% discount on  lilylulufashion.com.

You May Also Like

4 komentářů

 1. Vyzerá to skvelo, ihneď si to zapisujem, a určite navštívim keď raz pôjdem do Manchestru, ten tiramisu koktejl musí byť skvelý :)
  A napriek tomu, že nie som fanda takýchto nohavíc na tebe vyzerajú božsky! Si krásne <3

  THE NOELA

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dekuju moc! Ja je miluju a krasne prodluzuji nohy :*

   Delete
 2. Beautiful place, just like you! I'd like to go there.

  ReplyDelete